Kenan İMİRZALIOĞLU yine takipte ”EZEL”

Kenan İMİRZALIOĞLU ''Ezel''

Kenan İMİRZALIOĞLU ''Ezel''

Her zaman teknolojiden, yazılımdan, donanımdan vs. bahsetmek olmaz birazda güncel olaylara bakmak insanlar şu sıralar neye yoğunlaşmış ona dikkat çekmek gerekiyor.

12 Ekim Pazartesi akşamı Show Tv ekranlarında 3 bölümü yayınlanmış olan ”Ezel” dizisinden biraz bahsetmek istiyorum. Normal şartlarda pek TV, Dizi vs. seyreden birisi olmasam’ da ( gerçi halen TV izlemiyorum, internet sağolsun ) Gerek isminden dolayı gerekse oyuncu yapısı itibariyle insanın ister istemez dikkatini çekiyor.

Baş rollerin de Ezel rolünde Kenan İMİRZALIOĞLU, Eyşan Rolünde ise Cansu DERE‘ nin oynadığı ezel dizisi reyting olarak nasıl gidiyor şuan bilmiyorum. Benim bu yazımda bahsetmek isteyeceğim olay Türk Senaristlerin hayal gücünün ne kadar yetersiz olduğuna dairdir.  Kenan İMİRZALIOĞLU ‘ nun felaket derecede bir hayran kitlesi mevcut. Bu hayran kitlesinin büyük bir bölümünü ‘ de seneler evvel başrol oynadığı Deli Yürek dizisinden yaptığı ap açık ortada. Şimdi yukarıda ALLAH var oyunculuğu da Türk standartlarının pek bi üstünde. Ama gel gelelim bizim Türk senaristlerin eline düştüğün vakit ‘intikam çocuğu’ yakıştırmasının ötesine gidemiyor. Hani bir zamanlar Küçük Emrah için yapılan ‘Acıların Çocuğu‘ yakıştırması var ya, işte onun diğer bir versiyonu da ‘intikam çocuğu‘ olarak Kenan gözümüze çarpıyor.  Fazla eskiye gitmeyelim yakın zaman önce yine Osman Sınav‘ ın yönettiği Kenan İMİRZALIOĞLU‘ nun başrol oynadığı ”Acı Hayat” dizisini hatırlayalım. Fakir kız, fakir oğlan ve zengin züppe çocuk, sizinde tahmin ettiğiniz gibi zengin züppe çocuk fakir kızı bir şekilde kandırır, zenginin ailesi bunu kabul etmez türlü türlü entrikalar döner. Bizim fakir esas oğlanda zamanla kendini geliştirir parayı bulur eski rolünden hatırlasa gerek Kara Davut rolüne bürünür ve olaylar bu seyirde devam eder gider. He tabi birde unutulmaz bir sahne vardır ki oda ” Ulan çok başka sevdim seni be” diyerek 14′ lü nün bütün mermilerini nermin’ in boy fotoğrafı üzerine boşalttığı andır.

Acı hayat dizisinin ardından, Kenan İMİRZALIOĞLU yine intikam dolu bir dizi ”Ezel” ile Pazartesi akşamları saat 20:00′ de Show TV ekranlarına izleyenlerini bağlamaya devam ediyor. Bu kadar tekrar film ve dizinin üzerine izliyormuyuz ? Evet fevkalade derecede bağlılık ve heyecan ile izlemeye devam ediyoruz.

Şimdi bu yazının üzerine söylediklerinizi duyar gibiyim, bu roller ona yakışıyor, aşk olmazsa – intikam olmazsa olmaz felan filan. Olur bal gibi  de olur. ( Bknz. Son osmanlı Yandım Ali )

Unutmadan son olarak bu dizide dikkatimi çeken bir (ç)alıntı kısma dikkat çekmek istiyorum.  Monte Kristo Kontunu izleyenler Kenan İMİRZALIOĞLU (Ezel) ile James Patrick CaviezelEdmon DANTES ) arasındaki inanılmaz benzerlikleri mutlaka keşfetmiştir.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Powered by