Jom Social ile kendi sosyal sitenizi kurun

Joomla Jom social eklentisi

Joomla Jom social eklentisi

Jom Comment ve My Blog gibi güzide joomla eklentilerinin yapımcısı azrul.com ‘ dan joomla kullanıcıların çok hoşuna gidecek bir eklenti daha, Jom Social.

Jom Social sosyal platform bileşeni ile neredeyse kendi başına bir site oluşturabilir ve bu site ile çok fazla sayıda kullanıcı toplayabilirsiniz.  Jom Social de sonuçta bir joomla bileşeni, fakat içine entegre edilebilen ( plugin ) eklentiler ile sitenizi çok güçlü bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Facebook ta nasıl application uygulaması var ise buna benzer bir uygulamada jom social çekirdek yapısında mevcuttur.  Jom social kullanılan bir sitede siteniz gelişmiş kayıt seçeneklerine kavuşacak, üyeleriniz kendi gruplarını oluşturabilecek, profil alanlarında resim ve videolarını paylaşabilecek, üyeler arası mesajlaşma, arkadaş daveti, Blog oluşturma ( azrul my blog kurulması halinde ), kendi arkadaş lisetesini kurma vb. bir çok özelliğe sahip olabileceklerdir. Tabi bu saydıklarım sadece basit bir kaç özelliğik, jom social eklentileri ile bundan daha fazlasını yapabilmeniz mümkündür. Jom social eklenti listesine göz atmak isterseniz bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

http://www.jomsocial.com/addons.html

Kısa bir süreçte bir çok joomla sitesinde kullanılmaya başlayan jom social eklentisinin hangi sitelerde ne şekilde değerlendirildiğini merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

http://www.jomsocial.com/overview/showcase.html

Jom social eklentisine sahipseniz ve joomla 1.5 sürümünü kullanıyorsanız aşağıdaki klasörlerin chmod izinlerini 777 olarak ayarladıktan sonra admin panel eklenti kur kaldır bölümünden normal bir bileşeni nasıl kuruyorsanız aynı şekilde jom social bileşenini kurabilirsiniz.

Jom social kurabilmek için aşağıdaki klasörlerin chmod değerlerinin 777 olarak yapılandırılması gerekmektedir.

/tmp
/components
/plugins
/language/
/images/
/plugins/system
/administrator/components

/tmp
/components
/plugins
/language/
/images/
/plugins/system
/administrator/components

Jom social bir çok dili desteklediği gibi türkçe dil paketide mevcuttur. Jom social resmi sitesinde yer alan en son dil paketini yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz.

http://www.jomsocial.com/addons/Languages/To-Turks,-JomSocial-Pro-1-2E2-2E206-full-package/details.html

Buraya kadar yazdık çizdik, herşeyi anlattık fakat bileşenin ücretinden bahsetmedik. Her güzel şeyde olduğu gibi bu güzel eklentinin de bir maliyeti olacaktır. Jom social bileşeni standar ve profesyonel olmak üzere iki şekilde satışa çıkartılmıştır. Standart paket 99$ Profesyonel ise 149$ değerindedir. Alınan her lisans sadece 1 site için geçerlidir.

Daha fazla detay için jom social resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.jomsocial.com/

Jom social eklentisinin yapımcısı azrul.com dur. Bu eklenti joomla 1.5.7 ve sonraki sürümlerde çalışabilmektedir. Bu eklentiyi kurabilmeniz için sitenizin barındığı sunucunun PHP5 desteklemesi, GD ve curl kütüphanelerinin yüklü olması gerekmektedir. MysQL 4.1 ve üzerinde çalışmaktadır.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Powered by