“14 Ekim” Bugün benim doğum günüm

Reel yaşamda buna cesaret edip birisine karşı bugün benim doğum günüm diyemem sanırım. Ama burası sanal alem ve burada kendimi hiç olmadığım kadar rahat hissediyorum.  O nedenle yeni yaşımı kendi kendime burada kutlamak istedim. Küçüklükten gelen bir alışkanlık olsa gerek ki pek öyle doğum günü çocuğu takıntım hiç olmadı. Hediye felanmış fani şeyler onuda çoktan aştık gitti.

Ama ne acıdır ki insan ister istemez biraz duygusallaşıyor hatta bunalım takılabiliyor. Saat şuan 15:00 ve şu ana kadar doğum günümü hatırlayan tek bir insan dahi çıkmadı. Hiç kimseye kızasım yok, sonuna kadar haklılar. Bu yeni yaşıma kadar hep güçlü olmaktan hep sıkıntıları kendimle paylaşmaktan başka birşey yapmadım. Karşıma alıpta gerçek anlamda dertleştiğim, sorunlarımı anlatabildiğim kimseler olmadı. Yukarıda dedim ya çocukluktan gelme bir alışkanlık, insan 7 sinde ne ise 70′ indede aynı yapıda oluyor.  Hani eskiden bu tarz alışkanlıklara sahip olsaydım, insanlarla dertlerimi paylaşmam onlarla sohbet etmem çok daha kolay olurdu.

Bugün bu yazıyı yazmamın dışında eski doğum günlerinden pek farklı geçtiği söylenemez bugünün. Alışılagelmiş oluyor artık benim bile kendi doğum günümü unuttuğum oluyor.

Doğum günü pastası ( bana ait değil : )

Doğum günü pastası ( bana ait değil : )

Yazıma son vermeden önce sizinle bir anımı paylaşmak istiyorum.

25 yaş doğum günüm’ de saat gece 00:30 gibi eve giriş yaptım. Tüm gün boyunca cep telefonum pili bitik olduğu için kapalı duruyordu. İlk işim eve girer girmez telefonu şarj etmek ve açmak oldu. Telefonu açar açmaz bir mesaj; Gönderen ne eş ne dost ne akraba ne arkadaş, gönderen Turkcell di ve aynen şunlar yazılıydı.

Doğum gününüzü kutlar, sevdiklerinizle beraber nice mutlu seneler dileriz. Turkcell

Bu mesaja sevinsemiydim üzülsemiydim. Yüzümü hafif bir tebessüm kapladı ardından bir burukluk. Tebessümün sebebi geçte olsa doğum günümü hatırlayan birilerinin olmasıydı, acı veren kısmı ise bunun bir gsm firması olması ve otomotik olarak mesaj gönderiyor olmasıydı.

Doğum günlerinizin benim yaşadıklarıma nazaran çok daha güzel geçmesini temenni eder, her yeni yaşınızda bir önceki seneye nazaran daha mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi canı gönülden dilerim.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Powered by